Неочекувани проблеми: Обиени просториите на РФМ

Неочекувани проблеми за Ракометната федерација на Македонија (РФМ) во пресрет на завршните подготовки пред Европското првенство во Полска.Утрово вработените при доаѓањето на работа по Божиќните празници ги дочекала отворена врата. Крадци извршиле упад, а информации околу евентуална штета се уште нема.
– Веднаш пријавивме и полицијата изврши увид. Ова е баш непријатно изненадување на два дена пред натпреварите на домашен терен со репрезентацијата на Црна Гора, како и неполна недела пред почетокот на ЕП во Полска, велат накусо од РФМ.
Македонската ракометна репрезентација денеска ги продолжува подготовките, в недела и во понеделник ќе одигра два контролни натпревара со Црна Гора, а за Краков заминува на 13 јануари.Утрово вработените при доаѓањето на работа по Божиќните празници ги дочекала отворена врата. Крадци извршиле упад, а информации околу евентуална шт

Пронајдете не на следниве мрежи: