Несовесен татко сакал да го продаде бебето поради коцкарски долг!

Маж во рани триесетти години чиј идентитет не е објавен, изјавил на сослушување во полициска станица дека немал намера да изврши продажба на бебе, туку дека неговата понуда била обид за измама со кој сакал да заработи пари.Еден Израелец бил уапсен поради обид да ја продаде својата тримесечна ќерка за 18.000 фунти за да исплати коцкарски долгови, пренесува британски Индипендент.
Неговата 27-годишна сопруга, чиј идентитет исто така не е познат, се наоѓа во домашен притвор и уште не е јасно која е нејзината улога во овој случај.
Полицијата од Ерусалим го уапси осомничениот откако еден полициски агент во цивилно се претставил како потенцијален купувач на детето и неколку пати се сретнал со несовесниот татко.
Човекот бил уапсен откако го предал девојчето во рацете на полицискиот агент, којшто подоцна потврдил дека несовесниот татко го охрабрувал на купување наведувајќи дека уште едно семејство е заинтересирано за купување на тримесечното бебе.Еден Израелец бил уапсен поради обид да ја продаде својата тримесечна ќерка за 18.000 фунти за да исплати коцкарски долгови, пренесува британски Ин

Пронајдете не на следниве мрежи: