Неверојатно луксузен хотел во Дубаи

Loading...

Во Дубаи оваа година ќе се гради најнов луксузен хотел, кој ќе биде малку поразличен од другите.
Овој хотел ќе има 350 луксузни апартмани, а основната тема на овој хотел ќе биде џунглата. Хотелот ќе биде изграден на остров кој е на растојание од 500 метри од брегот на Дубаи. До него ќе може да се стигне со брод и хеликоптер. На врвот од хотелот ќе се наоѓа џунгла полна со тропски животни и инсекти. 
Покрај тоа во хотелот ќе има продавници, кино сали, фитнес и спа центри, подводен ресторан, сауни, приватни плажи и слично.
Сеуште не е познато колкава ќе биде цената за престојување во овој луксузен хотел.
Copyright 2013 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее да се печати или емитува, во целина или во делови без договор со Puls24.Во Дубаи оваа година ќе се гради најнов луксузен хотел, кој ќе биде малку поразличен од другите.
Овој

loading...
Loading...