НЕВЕРОЈАТНО: Не смеат да ги именуваат своите деца по презимето на Меси!

Loading...

Родниот град на Лионел Меси, Росарио, им забрани на луѓето да ги именуваат своите деца по славниот фудбалер. Како што пренесува Ел Мундо Депортиво, локалните власти донеле закон со кој се забранува користење на презимето на најдобриот фудбалер во светот, како прво име на своите неродени синови и ќерки.
Жителите на Росарио се уште имаат можност да ги именуваат своите деца по Марадона. Веројатно и името на Роналдо е сеуште на располадање.  Како што пренесува Ел Мундо Депортиво, локалните власти донеле закон со кој се забранува користење на презимето на најдобриот фудбалер во светот, к

loading...
Loading...