Неверојатно: Пронајден рецепт за лечење на ракот и слабеење!

Loading...

За овој природен лек е докажано повеќекратно дека лекува карцином, хорманални проблеми, ослабнат имунитет, лоша крвна слика и др.Потребни намирници:
15 лимони
12 глави лук
1 кг мед
400 гр пченица со никулци
400 гр ореви
Земете 400 грама необработена пченица и префрлете ја во чиста стаклена тегла. Наполнете ја со вода и нека отстои 10-12 часа. Покријте ја теглата со газа. Исцедете ја водата и измијте ги добро зрната. Еден ден подоцна ќе се појават никулци со големина 1-2 мм.
Во машина за месо или блендер ги мелиме заедно лукот, оревите и пченицата со никулци. После тоа, мелиме 5 лимони заедно со кора, и ги додаваме во смесата. Од останатите 10 лимони го цедиме само сокот и го додаваме во смесата. На крај го додаваме и медот. Смесата се префрла во стаклени тегли. Се чува во фрижидер.
Се користи откако ќе отстои 3 дена.
 
Овој лек го лекува целиот организам од сите болести кои во него се вселиле:
Ја подобрува работата на срцето и ги чисти крвоносните садови,
Го зајакнува имуниот систем,
Го прочистува црниот дроб од токсините,
Ја подобрува функцијата на бубрезите и истовремено ги прочистува,
Го чисти дигестивниот систем од патогената микрофлора,
Ја подобрува функцијата на мозокот и меморијата,
Го забавува развојот на атеросклероза,
Штити од инфаркт, инсулт,
Одличен лек за опоравување после операција,
Најдоброто природно средство за лечење на рак.
 
Како се конзумира:
30 минути пред појадок, ручек и вечера по една супена лажица.
При сериозни болести, како рак, се конзумира на секои 2 часа по една лажица.
 Потребни намирници:
15 лимони
12 глави лук
1 кг мед
400 гр пченица со никулци
400 гр ореви

loading...
Loading...