Неверојатно што погодил! За два натпревари добил големо богатство!

Loading...

Австралиската  обложувалница „Tab Corp“ соопштила дека еден анонимен спортски обложувач вложил 435 американски долари на опција дека Кинескињата Ли На и Швајцарецот Станислас Вавринка ќе бидат победници на „Австралија Опен“. Непознат обложувач во една од 2 900те австралиски обложувалници уплатил 435 долари за добивка од неверојатни 196 000 американски долари.
Фактот поради кој се одлучил за Кинескињата Ли На е тоа што таа во претходните три години во Мелбурн два пати била во финалето. Обата пати изгубила.

Но, кога веќе се одлучил за изненадување во женската конкуренција, би било логично да се очекува дека победата на Ли На ќе ја спои со победа на Новак Џоковиќ или Рафаел Надал, некој од фаворитите кај мажите. Но не, тој се одлучил за Станислас Вавринка и не погрешил.
За таа проценка заработил 196 000 долари! Непознат обложувач во една од 2 900те австралиски обложувалници уплатил 435 долари за добивка од неверојатни 196 000 американски долари.
Фа

loading...
Loading...