Неверојатно видео: Ги загубила двете нозе, но танцува подобро од многу професионални танчери

Loading...

Ејми Пруди ги загубила нозете и бубрезите во една страшна несреќа, но не се откажала од животот.Ејми настапува во најновата сезона на „Танц Со Ѕвездите“ во Америка во придружба на светски познатиот танчер Дерек Хоу. И покрај тоа што не може правилно да ги чувствува чекорите, таа на танцовиот подиум со својот перформанс ги остави сите со отворена уста.
Ејми е 19 годишна спортистка која освои бронзен медал на зимските параолимписки игри во Сочи оваа година. Неодамна доживеала несреќа во која ги загубила нозете и бубрезите престанале да и работат. Нејзиниот татко и донирал бубрег, а неодамна за прв пат со своите протези танцувала со него.
Ејми настапува во најновата сезона на „Танц Со Ѕвездите“ во Америка во придружба на светски познатиот танчер Дерек Хоу. И покрај тоа шт

loading...
Loading...