Никогаш повторно нема да купите путер откако ќе го направите сами и тоа од само две состојки!

Многу  е поздраво  да користите домашни производи, а не да ги купувате. Купечкото  млеко не може да се спореди со  домашно млеко.Исто  така ни  природниот путер не може да се  спореди со оној купечкиот. Би  било  добро  сами да си подготвите  путер, а овде ќе ви покажеме како да го сторите тоа.
Состојки:
2 шолји  кисела павлака
Морска сол
Подготовка:
Павлаката ставете ја во  блендер додека не добиете густа смеса. Исцедете ја водата од добиената смеса и  преместете го путерот  во  друг сад. Измијте го путерот со ладна вода и повторно процедете.
Малку посолете го  путерот и  чувајте го  во ладилник.Исто  така ни  природниот путер не може да се  спореди со оној купечкиот. Би  било  добро  сами да си подготвите&nbsp

Пронајдете не на следниве мрежи: