Нина Мориќ:Ме силуваше татко ми!

Loading...

Популарната хрватска манекенка Нина Мориќ, која живее во Италија, за тамошната телевизија „Canale 5“ дала шокантна исповед во која открила дека татко ѝ ја злоставувал и силувал како девојче! Нина вели дека поради неговите силувања често завршувала во болница. – На 12- годишна возраст имав проблеми со самоповредувањето, бидејќи за силувањата од татко ми се обвинував себе си – рекла Нина Мориќ, а пренесува „Jutarnji list“. Мориќ својот татко не го видела пет години и вели дека како двегодишно девојче била киднапирана и затворена во една гаража.
Поминаа само неколку дена откако Apple ги представи своите најнови “MacBook Pro” лаптопи, а сајтот iFixit веќе стигна и да ги растури.
За да побегнам од насилството, одлучив да заминам од Хрватска. Тоа остави трага на мене. Цел живот поради тоа имав проблеми со мажите – рекла Нина, која планира да напише книга за своето искуство за да ги охрабри сите девојчиња кои се жртви на семејно насилство.- На 12- годишна возраст имав проблеми со самоповредувањето, бидејќи за силувањата од татко ми се обвинував себе си &n

loading...
Loading...