Нов терористички напад во Турција

Најмалку три лица се ранети попладнево при експлозија пред Судската палата во западниот турски град Измир.Според засега непотврдени информации, експлозијата била предизвикана од автомобил-бомба.
Електронското издание на весникот „Милиет“, повикувајќи се на изјави на очевидци, јави дека пред Судот „гори автомобил“. Според засега непотврдени информации, експлозијата била предизвикана од автомобил-бомба.
Електронското издание на весникот „Милиет&ld

Пронајдете не на следниве мрежи: