Новак и Јелена денеска го слават роденденот на синот Стефан: Ќе се изненадите како!

Во семејството Ѓоковиќ денес е посебен ден, веројатно и најубавиот, бидејќи среќните и горди родители го слават роденденот на синот Стефан.Новак и Јелена одлучија вториот роденден на синчето да го прослават онака како што најмногу им одговара, во кругот на семејството без многу врева.

Роденденската торта ќе ја направи самата Јелена. За самата торта таа нема да користи шеќер, туку само здрави состојки како овошје, ореви, какао, кокос и слично. Новак пак пред неколку дена од Шангај пристигна во Монте Карло и цело време е во подготовки за роденденската забава.
-Толку поминати меридијани и пак не сум уморен! Најсреќен сум кога сум со моите најблиски, во домот и покрај Јелена и нашиот син, изјави Новак.
Новак и Јелена одлучија вториот роденден на синчето да го прослават онака како што најмногу им одговара, во кругот на семејството без многу врева.

Пронајдете не на следниве мрежи: