Новата девојка на Џорџ Клуни е хрватска манекенка

Loading...

Познатата хрватска манекенка и водителка Моника Јакишиќ наводно го освои срцето на еден од најпосакуваните ергени во светот – Џорџ Клуни.
Хрватицата не сакаше да зборува за својот однос со познатиот актер, но една слика вреди 1.000 зборови.
„Џорџ и јас се слушаме и се дружиме. Го обожавам, тој е супер човек. Сака да се шегува, има големо срце и навистина е шармантен. Тој е вечен ерген, но ако некој ден дојде со прстен за да ме побара за жена нема да кажам не.“ – на шега го прокоментира својот однос со актерот хрватската манекенка која веќе неколку години живее во Лондон.
Сепак, погледнете ја сликата и заклучете сами дали станува збор само за пријатели. Фото: dnevnik.hrПознатата хрватска манекенка и водителка Моника Јакишиќ наводно го освои срцето на еден од најпосакуваните ергени во светот –

loading...
Loading...