НОВИ ДЕТАЛИ: Македонската ракометарка Мечевска поминува низ тешки операции и се бори за живот

Во моментов се одвиваат тешки операции и лекарите се борат за да го спасат животот на познатата ракометарка Робертина Мечевска.Таа се здоби со тешки повреди откако попладнево падна од петтиот спрат во зградата каде живее.
Ракометарките и раководството на ЖРК Вардар, но и претставници на сегашното и поранешните раководства на РФМ се пред Клиничкиот центар, каде лекарите се борат за животот на Мечевска.
Увидот се уште трае и се очекува да се дознаат причините за трагедијатаТаа се здоби со тешки повреди откако попладнево падна од петтиот спрат во зградата каде живее.
Ракометарките и раководството на ЖРК Вардар,

Пронајдете не на следниве мрежи: