НОВИ ДЕТАЛИ за убиството на Тијана: Убиецот го смени исказот!

Монструмот претходно тврдеше дека седел во кафеана и испил една ракија. Сега го смени исказот, велејќи дека испил многу пиво и дека не знаел што прави.„Бев пијан, испив многу пиво. Затоа го направив делото“, вака убиецот на малата Тијана кој ја зави Србија во црно, го сменил исказот и се бранел во судницата.
Како што пренесува српски Курир, сега треба одново да се почне истрагата, за да се провери вистинитоста на неговата изјава.
За потсетување, монструмот ја силуваше, удри со автомобил, задави и закопа 15-годишната Тијана.
**
Патека на злосторството: Вака изгледаше голготата на Тијана! ЛИНК
СКРШЕН ДО БОЛКА: „Тијана можеби ќе беше жива ако ја испратев до дома“ ЛИНК
МОРБИДНА ИСПОВЕД НА УБИЕЦОТ: „Ѝ ја затнав устата за да не вреска“ ЛИНК
„Ние таквите како него ги тераме во агол, каде што ѕверски ги силуваме“ ЛИНК
Таткото на Тијана го уценувале! ЛИНК„Бев пијан, испив многу пиво. Затоа го направив делото“, вака убиецот на малата Тијана кој ја зави Србија во црно, го сменил исказот и

Пронајдете не на следниве мрежи: