Обдукцијата потврдила: Ги изел нејзините органи поради љубомора

Во ритуален обред: Александар (27) признал како долго го планирал грозоморното убиство на Мирела (20) од Босна и Херцеговина. Ја убил во стан во Австрија.Монструозното убиство на Мирела Батановиќ (20), девојка од Босна и Херцеговина минатата година кога нејзиниот дечко Александар (27), руски државјанин, ја убил и го искасапил телото, добил епилог.
 Осомничениот во истрагата детално го опишал убиството и кажува дека однапред се испланирал. За остварувањето на страшниот план, информации барал на интернет, највеќе за правни последици поради убиство. Ја убил со околу 50 убоди со нож, а подоцна го сечел телото.

Истражителите на овој грозоморен чин највеќе биле изненадени кога Александар изјавил дека некои делови од нејзиното тело ги изел. Обдукцијата тоа го потврдила.
Александар ја убил во нејзиниот стан. Најпрвин на нејзиното тело врежал симбол, но подоцна го искасапил телото и почнал да јаде некои делови.
 Австријските медиуми тврдат дека не станува збор за љубомора туку за одреден ритуал. Иако убиецот на Мирела изјавил дека морал да ја убие поради тоа што го изневерила, сепак, истражувањето докаува дека станува збор за одреден ритуал. Мирела и Александар, инаку и двајцата со руско потекло, биле во врска скоро две години и бил болесно љубоморен.Монструозното убиство на Мирела Батановиќ (20), девојка од Босна и Херцеговина минатата година кога нејзиниот дечко Александар (27), руски државјан

Пронајдете не на следниве мрежи: