Обесен маж пронајден во парк шумата Гази Баба

Loading...

Случаен минувач вчера околу пладне пријавил дека додека трчал во парк шумата „Гази Баба“, во летниковец го видел телото на С.З.(38) од Скопје обесено на греда.Од страна на доктор од итна медицинска помош е констатирана смрт, а по наредба на јавен обвинител, телото е дадено на судска медицина за обдукција.Од страна на доктор од итна медицинска помош е констатирана смрт, а по наредба на јавен обвинител, телото е дадено на судска медицина за обду

loading...