Очајната мајка за последен пат го прегрнува мртвото тело на нејзиниот син: Настан кој го шокираше светот…

Фотографијата од очајната мајка која за последен пат го прегрнува безживотното тело на својот син во болнички кревет и приказната која довела до оваа трагедија го шокираа светот. Тинејџерот починал и покрај сите обиди на докторите да му го спасат животот. Органите на момчето се донирани за да бидат спасени други животи. 
19-годишниот Конор Екхард паднал во кома од која не се разбудил по конзумирањето на синтетичката дрога која е имитација на марихуана. Една доза од тоа наркотично средство се покажала како фатална. Станува збор за опасната дрога која се нарекува К2. 
Девин и Вероника, неговите родители не очекувале дека нивниот син ќе почине толку млад. Одлучиле неговите органи да бидат донирани. Докторите се обиделе на секој начин да го спасат неговиот животот но се завршило безуспешно.

 
Тинејџерот кобната дрога ја пробал во саботата. Родителите и семејството се одлучиле да ја споделат сликата за да ја предупредат јавност за опасноста од оваа дрога!
Органите на момчето се донирани за да бидат спасени други животи. 
19-годишниот Конор Екхард паднал во кома од која не се разбудил по

Пронајдете не на следниве мрежи: