Одлична 5 дневна диета со ананас!

Loading...

Ананасот има одлично влијание кога е во прашање намалување на килограмите. Оваа диета трае само 5 дена и навистина мора да ја пробате: 
Ден 1
Ручек: 1 чаша варен ориз, зачинет со кари или други зачини
Вечера: 2 печени компири, 1 чинија ананас, 1 чаша нискомаслен јогурт
Ден 2
Ручек: Пилешко филе на скара, гарнирано со ананас и спанаќ
Вечера: салата, зелен лиснат зеленчук  и краставица
Ден 3
Ручек: Салата со ананас, свеж бибер и домати
Вечера: 100 гр. рибно филе на скара, 1 парче интегрален леб, 1 чинија ананас
Ден 4
Ручек: салата со пилешко филе и ананас
Вечера: 1 чинија крем супа од целер, 1 чинија ананас
Ден 5
Ручек: 1 чаша нискомаслен јогурт и 2 пржени лепчиња
Вечера: 1 чинија варен ориз и 1 чинија ананасОваа диета трае само 5 дена и навистина мора да ја пробате: 
Ден 1
Ручек:

loading...