Официјално: Црвено-црниот воз може да биде поставен на шините, „Комити“ одат во Битола!

Според информациите кои ги пласираше на „Фејсбук“ мошне популарната Вардарова фан-страна „Црвено-Црно Семејство“ се вели дека епилогот од состанокот во Фудбалската Федерација на Македонија е да се дозволи гостување на навивачката група „Комити“ на натпреварот меѓу Пелистер и Вардар во Битола.
„Епилогот од состанокот во ФФМ е позитивен и црвено-црниот воз може да биде поставен на шините, спремен да тргне во недела наутро!“ беше дел од соопштението кое го пласираше оваа Фејсбук група.
Извор/Наслов: CRVENO – CRNO SEMEJSTVO 
Фото: www.komiti.orgСпоред информациите кои ги пласираше на „Фејсбук“ мошне популарната Вардарова фан-страна „Црвено-Црн

Пронајдете не на следниве мрежи: