Охриѓанец го претепал таткото, а потоа со нож се заканувал на бабата и дедото

Loading...

Секторот за внатрешни работи Охрид поднесе кривична пријава против 22- годишниот С.К од Охрид поради постоење основи на сомнение за сторенo кривично дело “загрозување на сигурноста при семејно насилство”. -На 31.01.2018 година во Охрид на улица “Париска Комуна” пријавениот, во неговиот дом, по вербална расправија, физички го нападнал неговиот татко 53-годишниот П.К, при што го скршил стаклото од влезната врата и му нанел расекотини на П.К., а потоа со нож им се заканувал на неговите баба и дедо.
По интервенција на полициски службеници, пријавениот бил лишен од слобода, додека неговиот татко со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Медицинскиот центар во Охрид- се вели во соопштението од МВР.-На 31.01.2018 година во Охрид на улица “Париска Комуна” пријавениот, во неговиот дом, по вербална расправија, физички го нап

loading...
Loading...