Оружен инцидент во центарот на Вашингтон, најмалку 10 ранети

 Најмалку 10 луѓе се ранети во ноќта меѓу недела и понеделник, од кои еден потешко, при оружен инцидент во центарот на Вашингтон, јави АФП, повикувајќи се на американската полиција.Пукањето започнало околу 2 часот по полноќ, северно од метрото во американската престолнина. Засега нема уапсени.Според американските медиуми, од две возила во движење бил отворен оган врз пешаците кои се наоѓале пред зграда во централниот дел на Вашингтон. Според очевидци, 11 луѓе се ранети во нападот.
Макфакс Најмалку 10 луѓе се ранети во ноќта меѓу недела и понеделник, од кои еден потешко, при оружен инцидент во

Пронајдете не на следниве мрежи: