ОСЛОБОДЕТЕ СЕ ОД НЕСАКАНИТЕ ВЛАКНЕНЦА НА ИНТИМНИТЕ ДЕЛОВИ

Несаканите влакненца се еден од најголемите проблеми за секоја жена.

Рецептот кој го пронајдовме на интернет нуди трајно решение заоваанепријатна ситуација. Овој метод за отстранување на влакненцата го користеле многу познати личности.
Оние што го пробале велат дека со помош на овојрецептуспеале да се ослободат од несаканите влакненца засекогаш.
Во почетокот тие се истенчуваат а со текот на времето целосно исчезнуваат.
Особено им се препорачува наженикои имаат густи, темни и дебеливлакнана несаканите места.
РЕЦЕПТ:
Лушпи од орев*испечете во рерна на тивко (да се исушат) а потоа сомелете ги во прав.
Додадете вода онолку колку да направите компактна паста. Измешајте добро додека да се соедини, па оставете да отстои 15 часа.
Одоваасмеса нанесувајте на деловите од телото каде не сакате да имате влакненца.
Оставете да делува најмалку 30 минути, а потоа исплакнете со вода. Повторувајте ја постапката најмалку трипати дневно додека да ги добиете посакуваните резултати.
*Се мисли на зелени лушпи од орев.

Пронајдете не на следниве мрежи:©ПУЛС24.МК Вестите на интернет страницата на редакцијата ПУЛС24.МК може да се користат исклучиво за лично информирање. Без писмена дозвола од ПУЛС24.МК или посебен договор, не е дозволено преземање, користење или реемитување на вестите.