Осомничените терористи зазеле печатница. Има заложници!

Loading...

Двајцата осомничени за нападот на Шарли Ебдо и понатаму се во бегство и потрагата на специјалните единици е во тек.Терористите имаат најмалку еден заложник и рано утрово како што пренесуваат француските медиуми зазеле печатница преполна со луѓе.
Најновите информации посочуваат дека осомничените украле автомобил од марката Пежо, а потоа ја зазеле печатницата.
-Ситуацијата со нив ќе оди на полошо. Мора да се обидеме да ги фатиме живи, изјавил главниот преговарач на мисијата на специјалните сили.Терористите имаат најмалку еден заложник и рано утрово како што пренесуваат француските медиуми зазеле печатница преполна со луѓе.
Најновит

loading...
Loading...