Осумгодишно момче и го украло автомобилот на својата мајка и ја убило својата помала сестра

Во американскиот град Финикс осумгодишно момче ја убило својата две години помала сестра кога возејќи го автомобилот на својата мајка, која претходно ја украл, налетал на столб. Момчето е полесно повредено.
Тој и неговата сестра во моментот на несреќата била во пижами, изјавил полицискиот началник Стив Мартос.
Мајката децата ги ставила во кревет и по половина час кога дошла да ги види тие не биле таму, рекол Мартос.
Тој вели дека избезумената жена отишла до кај соседите и повикале полиција да го пријави исчезнувањето на детето.
Во меѓувреме се случила несреќата. Автомобилот удрил во столб и починало малото девојче.
 Момчето е полесно повредено.
Тој и неговата сестра во моментот на несреќата била во пижами, изјавил полицискиот началник Стив Мартос.

Пронајдете не на следниве мрежи: