Осумнаесет лица од нападот во Лондон се уште се наоѓаат во критична состојба

Осумнаесет лица се уште се наоѓаат во критична состојба, а други 18 и понатаму се на болничко лекување по нападот во саботата на Лондонскиот мост, соопштија британските здравствени власти.Во крвавиот напад беа убиени седум лица, а 48 беа хоспитализирани, откако тројца напаѓачи удрија со комбе во група минувачи, а потоа ги нападнаа луѓето со нож.
– Вкупно 36 пациенти се задржани на лекување во пет лондонски болници, а 18 од нив се наоѓаат во тешка здравствена состојба, соопшти Националната здравствена служба.
 Во крвавиот напад беа убиени седум лица, а 48 беа хоспитализирани, откако тројца напаѓачи удрија со комбе во група минувачи, а потоа ги нападнаа лу

Пронајдете не на следниве мрежи: