Откриена долго чувана тајна за принцот Чарлс и Лејди Ди

Loading...

Во почетокот на 90-те години, девет години по бракот на принцот Чарлс и принцезата Дајана работите се промениле,сведочи бившиот службеник на кралското семејство.Бившиот службеник на британското кралство Дики Арбитер кој бил нивни потпарол , признал дека бил сведок во многу прилики кога Чарлс едноставно не можел да ги тргне рацете од Дајана. Често ја држел  и ја милувал по рацете а тврди и дека изјавите за тоа дека тие не се сакале биле чисти нагаѓања.
Меѓутоа, во почетокот на 90-те години , девет години по нивниот брак, работите се промениле.
Принцезата целото време го поминувала во Кенсингтонската палата додека принцот Чарлс повеќе од времето го поминувал во Хајгроув.

Дури и ако поради обврски морал да оди во Лондон, тој веднаш се враќал во своето засолниште.
Доколку кралските должности налагале заедночко појавување во главнот град, Чарлс и Дајана оделе како пар, но на патот кон дома принцот влегувал во посебно возило, а Дајана продолжувала сама во Кенсингтонската палата.
Тоа било вистински перфоманс но сите се труделе да не допре до јавноста.
Во една прилика принцот и ја скршил раката. Неговото височество имал посета од Камила Паркер Боулс, а принцот бил пресреќен што ја гледа.
Тоа било првиот увид дека брачниот живот на принцот и Лејди Ди се распаѓа.
Во 1980 година Чарлс ја посетил Индија а додека седел на камена клупа пред Таџ Махала, култниот симбол на љубовта, ветил дека повторно ќе се врати со жената која ја сака. Дванаесет години подоцна требало да организира посета за принцот и принцезата од Велс во таа земја.
Загриженоста за нивниот брак уште повеќе ескалирала а нивната ПР екипа посебно била загрижена за Лејди Д.
Таа доживеала голема емоционална болка а сите се плашеле дали ќе успее да го издржи сето тоа. Биле сместени на различни места.
Меѓутоа тогаш било јасно дека нивниот брак е во криза а принцот јасно дал до знаење дека повеќе не го интересира што јавноста ќе мисли за нивниот брак.Бившиот службеник на британското кралство Дики Арбитер кој бил нивни потпарол , признал дека бил сведок во многу прилики кога Чарлс едноставно не м

loading...
Loading...