Откриена е причината за кобната сообраќајка во која загина цело семејство

Loading...

Неприлагодена брзина е причината за огромната трагедија која синоќа го потресе Балканот кога загина цело семејство.Автомобилот марка Тојота излета од мостот и паднал во реката Крка.
Загина млад брачен пар, тригодишно девојче, новороденче и баба.
Според полицијата, поради неприлагодена брзина и состојбата на патот, автомобилот со десното тркало удрил во тротоарот на мостот, а потоа ја пробил заштитната метална ограда, при што паднал превртен на брегот на реката.Автомобилот марка Тојота излета од мостот и паднал во реката Крка.
Загина млад брачен пар, тригодишно девојче, новороденче и баба.

loading...
Loading...