Ова е 73 годишниот гостиварец фатен со кокаин

Ова е 73 годишниот гостиварец фатен со кокаинМинистерството за внатрешни работи по спроведена истрага спречи меѓународен транспорт на наркотична дрога кокаин во вкупна тежина од 580 грама, при што од слобода е лишен М.А.(73) од Гостивар поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори’’ казниво по член 215 став 1 од Кривичниот законик. Гостиварецот, откако ја земал дрогата од лице во Гостивар истата требало да ја пренесе во Виена, но бил откриен на граничниот премин Табановце. Министерството за внатрешни работи по спроведена истрага спречи меѓународен транспорт на наркотична дрога кокаин во вкупна тежина од 580 грама, при

Пронајдете не на следниве мрежи: