Ова се ракометарите со кои Франција ќе се подготвува за Македонија!

Францускиот селектор Клод Онеста го објави списокот на ракометари со кои ќе се подготвува за квалификациските средби со Македонија, за пласман на ЕП 2016 во Полска.Како што е познато, Македонија и Франција се дел од квалификациската група 6, задно со селекциите на Чешка и на Швајцарија.
Македонија и Франција ќе играат на 29 април во Скопје и на 3 мај во Тулуз.
Клод Онеста ги повика следните ракометари:
Голмани: Сирил Думулин (Тулуз), Винсен Жерар (Данкерк), Тиери Омејер (ПСЖ), Весли Пардин (Тулуз).
Леви бекови: Вилијам Акамбре (ПСЖ), Тимотеј Нгесан (Шамбери)
Средни бекови:  Николас Клер (Нант), Никола Карабатиќ (Барселона), Кентин Мае (Хамбург), Даниел Нарцис (ПСЖ)
Десни бекови: Валентин Порт (Тулуз), Кевин Нјокас (Гепинген), Хавиер Бараше (ПСЖ)
Пикери: Игор Аниќ (Нант), Лука Карабатиќ (Aix de Provence), Бенџамин Агфур (Данкерк), Седрик Сораиндо (Барселона).
Леви крила: Михаел Гигу (Монпелје), Самуел Онрубиа (ПСЖ)
Десни крила: Лук Абало (ПСЖ), Гилјом Жоли (Вецлар)Како што е познато, Македонија и Франција се дел од квалификациската група 6, задно со селекциите на Чешка и на Швајцарија.
Македонија и Фр

Пронајдете не на следниве мрежи: