Оваа девојка преживеа три терористички напади

Со само 26 години Јулија Монако од Мелбурн, терористичкиот напад во Барселона и е трет по ред што го преживеа. Таа пред неколку месеци била сведок и на терористичкиот напад во Лондон и Париз- пренесува „Indipendent”
Монако рекла дека со своите пријатели била на шопинг, кога комбето влетало во луѓето кои биле на шеталиштето, во центарот на Барселона, во кој настрадаа 14 лица а повеќе од 180 се повредени.

Како што наведува, ова е нејзина трета „блиска средба со тероризмот„ за време на патувања во Европа, била во затвореното метро во Лондон, како и во Нотердам, пред катедралата каде што беше убиен полицаец.
-Оддеднаш не заклучија во продавницата и настана паника, во наредниот момент ни рекоа да одиме кон задниот дел на продавницата и да легнеме на земја, да останеме подалеку од излогот- вели Јулија.
Во продавницата владеела паника, но се добро се завршило кога полицијата ги евакуирала од задната врата.Таа пред неколку месеци била сведок и на терористичкиот напад во Лондон и Париз- пренесува „Indipendent”
Монако рекла дека

Пронајдете не на следниве мрежи: