Оваа сабота во Арена „Сонце“: Ракометен дерби натпревар помеѓу РК Прилеп и Зомимак

Оваа сабота со почеток во 19.00 часот ќе се одржи дерби ракометниот натпревар во супер лига мажи помеѓу прво пласираната екипа на ЗОМИМАК од Струмица и второпласираната екипа РК ПРИЛЕП, домаќините кои годинава успешно се вратија во супер лигата.Поради големиот интерес овој атрактивен спортски натпревар ќе се одржи во спортската Арена „Сонце“, а нашите ракометари очекуваат да бидат бодрени од голем број на свои поддржувачи и сограѓани на кои им ветуваат дека нема да ги разочараат.
Влезниците за овој спортски спектакл се бесплатни.Поради големиот интерес овој атрактивен спортски натпревар ќе се одржи во спортската Арена „Сонце“, а нашите ракометари очекуваат да би

Пронајдете не на следниве мрежи: