Овој напиток ќе ви ја подобри крвната слика

Намалувањето на нивото на хемоглобин во крвта, независно од бројот на црвени крвни клетки (еритроцити), го намалува капацитетот на крвта да го пренесува кислородот, што доведува до анемија.Во медицината постојат повеќе рецепти за зголемување на нивото на хемоглобин во крвта.
Оваа витаминска бомба исклучително е добар и проверен лек за зголемување на хемоглобинот, подигнување на нивото на крвни зрнца и подобрување на општата крвна слика.
Направете го веднаш. Освен што е супер за здравјето, многу е и вкусен.
За подготовка на овој природен лек потребни ви се: 200 милиграми мед, 200 грама ореви, 200 грама суво грозје, 200 милилитри сок од морков, 2 лимона.
Исечете ги лимоните на половина, извадете ги семките, сомелете ја кората и ставете ги во стаклена тегла од еден литар.
Во смесата на измешаниот лимон додадете мед, цеден сок од морков и помешајте.
Потоа во смесата додаде ги мелените ореви и сувото грозје. И повторно помешајте.
Ќе добиете 1 килограм вкусна здрава и лековита смеса.
Консумирајте ја трипати дневно по 1 лажичка пред јадење.
Нема нуспојави и ќе ви ја зголеми енергијата. По недела-две консумирање, проверете си ја крвната слика. Ќе се изненадите.Во медицината постојат повеќе рецепти за зголемување на нивото на хемоглобин во крвта.
Оваа витаминска бомба исклучително е добар и провере

Пронајдете не на следниве мрежи: