Овошно фрапе против целулит

Loading...

Денес ќе ви предложиме рецепт како да се ослободите од маснотиите  и целулитот на лесен и вкусен начин. Ова фрапе е идеално за оброк или вечера.
Состојки:
Јогурт –  го регулира варењето и ги топи маснотиите.
Капини, малини или рибизла- моќни оксиданти богати со витамин Ц, кои стимулираат продукција на колаген
Џумбир- ја подобрува циркулацијата
Банана-  содржи големи количества на потасиум кое ја задржува водата во телото
Начин на подготовка:
Во блендер ставете ладен јогурт и додадете неколку коцки мраз. Додадете малку џумбир и комбинацијата на овошки исечкани на мали коцки. Промешајте и послужете во сад.
Совет: Џумбирот има јак вкус, па затоа употребете го во мали количини. Можете слободно да додадете природно цеден сок во фрапето и малку цимет или нане. Започнете го утрото со ова фрапе и со неколку јаткаст овошки.Денес ќе ви предложиме рецепт како да се ослободите од маснотиите  и целулитот на лесен и вкусен начин. Ова фрапе

loading...
Loading...