Пациент болен од карцином уби доктор!

Хирургот Слободан Лукиќ (65) починал утрово во болницата во Краљево, откако во него пукал негов 84 годишен поранешен пациентИнформациите од српските медиуми велат дека напаѓачот во докторот испукал седум куршуми, а потоа се обидел да се самоубие.
Докторот починал иако лекарите се обиделе да го спасат, додека убиецот се наоѓа во стабилна состојба.
Националната телевизија на Србија пренесува дека напаѓачот се лечел од карцином, а пукал бидејќи не бил задоволен од третманот на докторот. Хирургот Лукиќ бил познат доктор, началник на општата хирургија во Краљево, но и претседател на ватерполо клубот од Краљево.Информациите од српските медиуми велат дека напаѓачот во докторот испукал седум куршуми, а потоа се обидел да се самоубие.
Докторот починал

Пронајдете не на следниве мрежи: