ПАДНАА МАСКИТЕ- СДСМ промовира и шири говор на омраза

Loading...

СДСМ и нејзините најгласни поддржувачи самите признаваат дека промовираат и шират говор на омраза. Ваквата потврда дојде од поранешниот градоначалник на општина Центар од СДСМ кој моментално е дел од раководството на СДСМ, Мирослав Грчев при неговото гостување во „Топ Тема“ на Телма телевиизја.
 Грчев вели дека тој е за говор на омраза и против политичка коректност.
-Политички коректниот говор и со осудата на говорот на омразата, практично ние ја нормализираме диктатурата, ја шминкаме, ја правиме нормална, пристојна за живеење. Јас сум за говор на омраза и сум против политичка коректност, вели Грчев во „Топ тема“.

Говорот на омраза на СДСМ со долга историја
Небањат, стока, глупав, овца, дилетантски, цепаници недоделкани, будали, курвински луѓе е она што првите луѓе на СДСМ го мислат за народот.

Братот на Сашо Ордановски кој инаку е еден од главните експоненти на СДСМ и нивен главен тутор кога станува збор за влечењето на потези, Ванчо Ордановски неодамна излезе со фрапантни навреди кон сите граѓани на Македонија кои преставуваат експлицитен говор на омраза.

За братот на Сашо Ордановски, кој исто како и неговиот брат е нескриен поддржувач на СДСМ македонската нација била нација на злобни, глупи малициозни, неписмени и курвински луѓе, на кој им посакува сиромаштија.
Тој преку твитер на македонската нација и порачува „Нација на злобни, глупи, малициозни, неписмено, религиозни, ку*вински луѓе. Им пожелувам долга и тешка сиромаштија. Да копате по контејнери“, се вели во еден од скандалозните твитови на братот на Ордановски.
Тој исто така посакува и да се сотре целото семе на таа нација, навредувајќи ги и прогласувајќи ја нација на дегенерици.

Истовремено подеднакво изразен е и неговиот говор на омраза спрема политичките неистомисленици од вмро дпмне пишувајќи дека се получудовишта, дегенирици, малоумни и дека е потребна нуклеарна бомба.

Братот на Ордановски не е изолиран случај туку се работи за контонуирани навреди од челните луѓе на СДСМ адресирани кон македонскиот народ и граѓани.
Главните луѓе од СДСМ и нивните идеолози сметат дека народот е небањат, стока, глупав, овца, дилетантски, цепаници недоделкани, будали. Ова се дел од зборовите и навредите изговорени од Пендаровски, Грчев, Најчевска, Тричковски, Фрчковски.

Стево Пендаровски изјави дека „Таму се собрани во бачило“ мислејќи на над 90 илјади народ кој се собра пред Собранието на големиот народен собир на кој се обрати премиерот Никола Груевски. Со ова кажа Пендаровски дека всушност народот кој се насобрал од цела државата под мотото Македонија силна, се овци.
Тој претходно јавно изјави дека народот е стока.
– Вие имате една предност пред нив, вас не ве качуваат во комбиња како стока, туку гласате како граѓани со име и со презиме, рече Пендаровски за време на една посета на Лисиче.

Љубомир Фрчковски со потценување иронично и со доза на насмевка праша дали е ова елита- мислејќи на народот кој се собра на оргомниот собир пред собранието.
За Тричковски македонскиот народ, а и самиот Македонец е глушец кој бесмислено трча. Дали токму во ваквата навреда тој смета дека Македонецот и овој македонски народ не знаат и размислуваат за добиените животни предности и поволности, па бесмислено трчаат.
Мирослав Грчев од СДСМ за бугарска телевизија имаше срамна и понижувачка изјава за македонскиот народ.
-Само дилетант, само будала може да зборува за македонската култура, за македонската праисторија, во неолит и палеолит. Тоа во нормални земји би требало да биде како дел од пародии и комедии. Кај нас на тие луѓе им даваат микрофони и говорници сериозно да говорат и д аго срамат својот народ, изјави тогаш Грчев.

Најчевска од СДСМ излезе тешки навреди до народот: “Тој е составен од глуперди и цепаници неделкани“
Еве, повторно ќе кажам јасно и гласно: македонскиот народ е составен од глуперди и цепаници неделкани. Значи, глуперди низаедни, цепаници неделкани, разбудете се пред да биде ептен доцна, напиша Најчевска на својот Фејсбук профил и додава дека ова тврдење било подобро отколку тврдењето на политичарите дека народот е мудар и паметен.
Инаку, ова не е прв пат да има вакви навреди и омаловажувања од Најчевска кон македонскиот народ. Пред една година, Најчевска во очи на Денот на независноста 8-ми септември на најбрутален начин го навреди македонскиот народ, нарекувајќи го глупав.

-Не, не е шутрачки овој народ. Не е ни уплашен. Вистината е многу поедноставна. Овој народ е едноставно глуп. Како цепаница. Неделкана, напиша Најчевска, напиша самопрогласената активистка за човекови права, која секојдневно ги брани политиките на СДСМ.
Партискиот портпарол на СДСМ, Петре Шилегов индиректно го навреди македонскиот народ, со констатација дека бил будала, преку пост објавен на својот Фејсбук профил.
-Мојот професор Марјановиќ, своевремено велеше: на будалите отпосле им текнува, напиша Шилегов.

 
Тричковски порадикално од Шилегов директно посака смрт на полицајците кои ја бранеа државата.
СДСМ-овецот Бранко Тричковски посакува смрт за полицајците кои ја бранеа државата.
Грчев вели дека тој е за говор на омраза и против политичка коректност.
-Политички коректниот говор и со осудата на говорот на омразата, пр

loading...