Последни вести

Вработување

Office sales consultant

Светскиот лидер во производство и директна продажба на висококвалитетни производи, Ве повикува да се пријавите на конкурс за позиција: OFFICE SALES CONSULTANT за подрачјето на Скопје.  Повеќе информации за работното […]

Кошарка

Вест: Ален Ајверсон решен да игра во Кина доколку никој не му понуди да игра во НБА лигата

И покрај многу фанови што сакаат да го видат Ален Ајверсон повторно во НБА лигата, но за сега нема ниту еден клуб заинтересиран. Самиот Ајверсон изјави : “Дефинитиво сакам да […]

Вработување

Ти закажуваш состаноци!!!

Ти закажуваш состаноци. Ти донесуваш одлуки. Ти го имаш последниот збор. Ти си лидер на тимот кој работи со веб сервери и софтверски системи од автомобилската индустрија. Твоето информатичко знаење […]

Останати спортови

Дождот го поремети распоредот во Гренд Слем Турнирот УС Опен

Вчера се одиграа премногу мечеви кои не го дочекаа својот крај поради дождот кој се крена над тениските терени во УС Опен. Најмногу гејмови одиграа Енди Родик и Хуан Мартин […]

Меѓународен фудбал

Мајкл Овен потпиша за Стоук

Мајкл Овен конечно потпиша за тимот на Стоук согласувајќи се на 12 месечен договор со овој тим вклучувајќи гол-бонуси. Поранешниот играч на Реал Мадрид, на „твитер“ објави: „Бевме во преговори […]

Меѓународен фудбал

Девет фудбалери заработуваат повеќе од Роналдо

Ето заработува дури двојно повеќе од КР7, дури 20 милиони евра, наспроти 10-те на Кристиано Роналдо. Година по година, Кристиано Роналдо се искачува на подиумот со речиси сите трофеи, како […]

Меѓународен фудбал

Роналдо: Ова нема никаква врска со парите

„Јас сакам само да им порачам на фановите на Реал дека мојата мотивација, посветеност нема да бидат паднати воопшто“ изјави Кристиано Роналдо на неговата официјална фан-страна. „Не е поради парите, […]