Последни вести

Регион

Срце се гушам – последните зборови на едно од четирите мртви момчиња од Србија

Едно од четирите момчиња кои вчера беа пронајдени мртви во викендицата во атар во српското село Својново, пред да почине, се допишувал со својата девојка на социјалната мрежа “Фејсбук“. Неговите […]

Вести

Озлогласениот водач на сомалиските пирати заминува во пензија

Еден од најозлогласените сомалиски пирати, познат под прекарот „Голема уста“ објави дека се повлекува од работата, откако со помош на грабнувањата и уцените „заработил“ милиони долари.„Откако се занимавав со пиратство […]

Издвојуваме

Дали Георгиевски мисли на „демократијата“ во времето кога се апсеа неговите соработници?

На денешниот „Отпор против режимските лаги“  поранешниот македонски премиер Љубчо Георгиевски порача дека демократијата и слободата во Македонија биле загрозени. – Демократијата и слободата во Македонија се загрозени. Ние немаме […]

Сцена

Срам: Карлеуша чевлите на Кардашијан ги претставува како свои

Карлеуша синоќа јавно се посрамоти откако на Твитер постави фотографија од својот плакар со обувки, за кој нешто подоцна се покажа дека и припаѓа на Клои Кардашијан. Откако ја постави […]

Сцена

Јелена Карлеуша-жртва на измама

Поп пејачката била непријатно изненадена кога добила порака од мобилниот оператор.Во последно време се предупредуваат граѓаните да не се одговараат на чудни броеви од кои им стигнуваат пораки или пропуштени […]

Сцена

Шерил Кол го тужи „The X Faktor“ за 2.3 милиони долари.

  Поранешната членка на жирито на американското шоу „The X Faktor“ поднесе тужба против продуцентот на емисијата и бара 2.3 милиони долари оштета. Шерил Кол поднесе тужба против продуценската куќа […]

Занимливости

Дваесет годишна Мексиканка родила шесторка, а веќе има три деца

Млада жена на возраст од 20 години, која е веќе мајка на три деца, се породи со шесторка во Мексико, соопштија медицински извори, додавајќи дека мајката и децата се добро. […]

Занимливости

Ова не е лажна вест: уапсени се 4 штрумфови во Австралија

Еден продавач (37), доживеал интересно искуство кога четворица маскирани штрумфови му пристапиле и барале цигари, кои и ги добиле.Но, потоа тој одбил да им запали цигара во продавницата, што ги […]