Последни вести

Меѓународен фудбал

Паника кај Реал и Барса, најбогатиот човек на светот го купува Гетафе!!!

Мексиканскиот милијардер Карлос Слим, кој се смета за најбогатиот човек на светот, наводно се одлучил да купи еден шпански прволигаш, порталот „Либертад Дигитал“ тврди дека неговиот избор паднал на екипата […]

Вести

Три жртви при уривање на мост во Словачка

Мост во изградба во близина на селото Куримани во Словачка се урнал во петокот при што загинале три лица, соопшти за локалните медиуми портпаролот на противпожарната служба и регионалната служба […]

Останати спортови

„Полското Чудо Јанович“ во полу-финале!!!

Неверојатната победничка серија на полскиот тенисер Јержи Јанович на АТП Мастерс турнирот во Париз трае и понатаму. Јанович, 69 играч на светот, влезе на турнирот преку квалификации, а тогаш тргна […]

Ракомет

Сензација!!! Карабатиќ сака да игра за Црна Гора!!!

Никола Карабатиќ изрази желба да игра за ракометната репрезентација на Црна Гора, пренесоа медиумите од Црна Гора. Во четвртокот во Руен француската репрезентација во квалификациите за ЕП 2014 година ја […]

Кошарка

Видео: ЛА Лејкерси со најлош старт во последните 34 години, пораз од Клиперси

ЛА Клиперси го доби градското дерби во НБА Лигата против ЛА Лејкерси со резултат 105-95. Ако се сметаат и натпреварите во пред-сезоната, тогаш Лејкерси претрпеа дури 11 порази. „Ни треба […]

Кошарка

Лејкерси доведоа ѕвезди, а не победоа десет натпревари, Брајант „збесна“

ЛА Лејкерси ова лето во своите редови ги доведоа Стив Неш и Двајт Хауард, моментално сеуште се без победа по десет одиграни натпревари, а почнаа критиките и од медиумите на […]

Меѓународен фудбал

Христо Стоичков: Го обожавам Мурињо, но сепак морам да го мразам

Легендарниот бугарски фудбалер Христо Стоичков даде интересна изјава во јавноста каде вели дека го почитува Мурињо, но бидејќи е тренер на Реал Мадрид сепак морал да го мрази. „Голем обожавател […]

Занимливости

Кои се најнесреќните жени на светот?

Интересно истражување со уште поинтересни резултати. Имено неомажените Бугарки се меѓу најдепресивните жени на светот, а во нивното друштво им се придружуваат и Американките, Бразилките и Мексиканките. Дамите од Шведска […]

Занимливости

Во Русија поставена кутија за оставање на непосакуваните бебиња

Кутија во која родителите можат анонимно да ги оставаат своите бебиња без ризик од судско гонење, е поставена на 31 окотмври во градот Киришиу, северозападна Русија. Иако на прв поглед […]