Последни вести

Вести

’’Кралицата умира’’ – Насловната страна која ја шокираше британската јавност

Вака гласеше еден од водечките наслови на познатото списание ’’Globe’’, кое тврди дека британската кралица Елизабета е во тешка здравствена состојба, при што и се заканува скора смрт, со што […]

Вести

ЕУ и НАТО му го честитаа реизборот на Обама

Челниците на НАТО и Европската унија (ЕУ) му го честитаа на Барак Обама реизборот за претседателската функција во САД. „Ни преставува задоволство да му упатиме честитки на претседателот Обама за […]

Сцена

Џенифер Лопез отпушти собарка во хотел поради автограм?

43 годишната пејачка, Џенифер Лопез, која за две недели ќе настапи во Белград, ги демантираше гласините за отпуштањето на собарка во хотел.Имено, пред неколку дена, пејачката имаше изнајмено апартман во […]

Вести

Победата на Обама на Тајмс Сквер

Илјадници граѓани се собраа ноќеска на Тајмс Сквер во Њујорк за да го прослават реизборот на американскиот претседател Барак Обама, откако телевизиите претходно ја објавија неговата победа над републиканецот Мит […]

Автомобилизам

’’Зуго’’ – Југото на 21-от век

Запознајте се со новиот и навистина инвентивен и интересен дизајн на незаменливиот автомобил, безвременското Југо. Младиот српски дизајнер Милош Парипович го осмисли овој најнов дизајн на автомобилот кој го нарекува […]

Љубов и секс

Заборавете на хороскопот – Љубовните комбинации се прават преку крвните групи

Кога би биле во Јапонија, би ја имале можноста да го слушнете едно од најпоставуваните прашања, како на пример ’’Која крвна група сте’’, без разлика дали би станувало збор за […]