Последни вести

Меѓународен фудбал

Хоџсон со предлог: Пријателски пенали

Селекторот на Англиската Фудбалска репрезентација даде предлог кој се однесува на воведување на нов модел на пријателските натпревари. Рој Хоџсон предлага да се изведуваат пенали како правило и кога се […]

Сцена

Станија: Жените кои го користат сексот за да манипулираат со мажите се глупави!

Станија Добројевиќ, старлетата која секојдневно ги полни медиумите со своите голи фотографии, откри во емисијата „Гламур“ на српската телевизија „Хепи“ нешто сосема ново за себе, нешто за кое многумина неможат […]

Вицотека

Мрсен виц

Си иде едно дечко по улица и една баба му приоѓа и му вика: -Дечко, ќе сакаш ли да ме опнеш? Дечкото: -Не бре бабо, види каква си стара, бегај […]

Видео

Солза и Смеа: Кафана

Ви го претставуваме најгледаното видео од екипата на Солза и Смеа, младите битолчани кои се грижат секојдневно да ве насмеат. Ве оставаме да уживате во видеото… Доколку ви се допадна […]

Вицотека

Хумор: Работи ме со рецепти

Во кругот на Клинички центар, барајќи аптека, ја најдовме вистинската. Следниот пат ќе ја посетиме, можеби повторно ќе се изненадиме. Copyright 2012 Puls24 Сите права се задржани. Текстот не смее […]

Фото

Пред и Потоа: Теа со неверојатна трансформација!

Нашата денешна кандидатка во рубриката Пред и Потоа е Теа Анастасова, а нашиот стилист Небојша Пешевски се погрижи за уште една неверојатна трансформација. Во продолжение имате галерија од целокупното одвивање […]

Вести

Незапаметена „треска“ по оружје во САД

Продажбата на оружје во Соединетите Американски Држави драстично расте по масакрот во училиштето во Конектикат, што дури и најголемите светски добавувач за муниција едвај успева да ја задоволи побарувачката. Компанијата […]