Последни вести

Македонски фудбал

Вчера со интервју за „Пулс24“, денес за 3 минути игра го надигра големиот Хајдук!!!

    Хајдук за малку ќе излезеше со празни раце од дуелот со Интер Запрешиќ, најголем виновник за тоа ќе беше Борко Ѓорѓиев кого спортската редакција го контактираше и направи […]

Меѓународен фудбал

Лесни победи на Борусија и Баерн

  Најголемите фаворити за освојување на шампионската титула во Бундес лигата, актуелниот првак Борусија и минхенски Баерн, забележаа сигурни победи во третото коло. Борусија на домашен терен лесно го доби […]

Меѓународен фудбал

Ефикасни Арсенал и Јунајтед, бледи изданија на Челзи и Сити

  Убедливи победи на Арсенал и Манчестер Јунајтед во четвртото коло во Премиер лигата, коло во кое без планираните бодови останаа фаворизираните Челзи и Манчестер Сити. Арсенал, го прими првиот […]

Останати спортови

Педроса со пол-позиција во Сан Марино

  Возачот на Реапсол Хонда, Дани Педроса ќе стартува од пол-позицијата на трката за Големата награда на Сан Марино, која во недела ќе се вози на патеката Мизано-Марко Симончели. Шпанецот […]

Останати спортови

Одбојкарите загубија од Чешка, во недела ќе се борат за бараж натпревар

  Македонските одбојкари против Австрија, во недела, ќе се борат за второто место во квалификациската Ц групата, за пласман на Европското првенство. На турнирот кој се игра во Острава, Македонија […]

Ракомет

Вардар убедлив против Мешков

  Ракометарите на Вардар Про на убедлив начин ја започнаа одбраната на титулата во регионалната СЕХА лига. Вардарци во првото коло, во региналното натпреварување убедливо со 34:27 го совладаа белорускиот […]

Македонски фудбал

ПМФЛ: Работнички подобар во дербито со Металург

  Фудбалерите на Работнички и Ренова забележаа победи во воведните две средби од шестото коло во Првата македонска фудбалска лига. Двата тима против своите опоненти Металург, односно Силекс победија со […]

Вести

Принцот Хари неповреден во напад на неговата база, двајца загинати

Во нападот од ноќта кон саботата врз воената база Бастион во немирната јужна авганистанска провинција Хелманд, во која служи британскиот принц Хари кому во сабота му е роденден, загинаа двајца […]

Вработување

Johnson Matthey вработува

Johnson Matthey вработува… PGM АДМИНИСТРАТОР. Можеби Вие сакате да бидете дел од мал тим одговорен за производство на раствори потребни при изработка на Автокатализатори. ..  https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/pgm-administrator/1869        

Вести

ЕУ остро ги осуди нападите врз дипломатските мисии

Европската унија побара во петокот навечер од властите во земјите во кои избија насилни протести против антисиламскиот филм да ја гарантираат безбедноста на дипломатите и „веднаш да повикаат на мир […]

Вработување

Сакаш да си дел од Цементарница Усје-ТИТАН?

Сакаш да си дел од Цементарница Усје-ТИТАН? Да примаш висока и редовна плата? Ако поседуваш  диплома од Машински факултет, тогаш си на  на вистинското место: https://www.vrabotuvanje.com.mk/job-advert/mashinski-inzhener/1873