Последни вести

Љубов и секс

4 Работи кои ќе го полудат секое момче!

Точно е дека момчињата сакаат долна облека, високи потпетици и фустани во кои девојките ги истакнуваат облините, но постојат и многу едноставни работи кои знаат да ги доведат до екстаза.Момчињата […]

Избор на уредникот

Премин/транзиција кај восрасните, од индиго фаза во кристална!

Тоа е процес кој започнува со благо чувство дека нешто не е така како што би требало да биде. Вашите гласови во ушите стануваат груби, ќе забележите како ја избегнувате […]

Хороскоп

Неделен хороскоп 15.02-21.02.2016

Овен   Бик Ве прати чувство на неизвесност во проценката на новите случувања на работната сцена, но потребно е активно да учествувате во различни преговори. Не криете дека вашите очекувања […]

Контроверзни фајлови

Состојки кои треба да се запаметат и строго да се избегнуваат!

Вештачки ароми, бои,конзерванси,емулгатори, засладувачи кои ги додаваат секојдневно во исхраната, повеќе од четири децении. Ние сме на пропаст на откривање на она што прехранбените индустрии го прави на нашите тела […]

Технологија

Најдобрите и најлошите ре-дизајнирани лога!

Најдобри vs Најлоши ре-дизајнирани лога на најпознатите компании..1.Лоши-По 30 дена возбуда од познатиот пребарувач, тие конечно го претставија нивното лого на незадоволната публика. Стариот дизајн беше малку чуден и неочекуван, […]

Вицотека

Mаж и жена кои никогаш порано не се сретнале, се нашле во исто купе во воз на спиење

Mаж и жена кои никогаш порано не се сретнале, се нашле по некоја случајност во исто купе во воз на спиење. На двајцата им било непријатно на почеттокот, но набрзо […]

Вицотека

Да си напунев резервоар во ’96-та, веќе ќе ме викавте Величествениот

* Тестамент „На внуците им го оставам бурето со безоловен 98, што стои закопано позади куќата“ * Одеднаш томос со педаљи изгледа како тотално практична ствар * DHL купија нови […]