Последни вести

Меѓународен фудбал

Венгер верува во Росицки

Тренерот на англискиот премиерлигаш Арсенал верува дека со враќањето на Томаш Росицки играта на Арсенал ќе добие на креативност, французинот смета дека Казорла и Росицки би биле одличен тандем. Томаш […]

Кошарка

Скариоло замина, Ортега нов селектор на ‘црвената фурија’

Италијанскиот стручњак, Серџио Скариоло, повеќе не е селектор на кошаркарската репрезентација на Шпанија, пишува „Marca“. Скариоло со Шпанија освои два златни медали на Европските првенства во 2009 (Полска) и 2011 […]

Занимливости

”Надувана уметност”; интимни потрети на корисници на медицинска марихуана

После сите необични проекти кои имавме можност да ви ги претставиме, најновата е особено занимлива. После галеријата за како денес изгледаат plyaboy зајачиците, уметничкта Robin Twomey направи галерија во која […]

Меѓународен фудбал

Зико повеќе не е селектор на Ирак

Селекторот на фудбалската репрезентација на Ирак, Бразилецот Зико, поднесе оставка на функцијата, со образложение дека националниот сојуз на оваа земја, не ги испочитувал одредбите од договорот. Зико на селекторската функција […]

Занимливости

По 19 години брак дознал дека неговата сопруга е маж

По скоро 20 години брак, Белгиецот Jan (62) дојде до сознание дека неговата сопруга е всушност вистински маж. Вистина која својот пат го пронајде преку случајниот коментар на еден од […]

Сцена

Најсекси мајки во Холивуд

  И покрај сите нови мајки кои се појавија во Холивуд, која од која поубава и позгодна, сепак Шерон Стоун и Памела Андерсон се избрани како најсекси холивудски мајки. Очигледно е […]