Последни вести

Видео

Бушава Азбука буква Б

Во склоп со уредувачката политика на ПУЛС24.МК ја објавуваме и следната епизода на Бушава азбука.  Ако имате млади дечиња дома, може да ви помогне во едукација и учење со забава […]

Кошарка

Македонската кошаркарска репрезентација на 34 место на листата на ФИБА

Кошаркарската репрезентација на Македонија е на 34 место на најновата ранг листа на ФИБА, што е пад за едно место во однос на минатото рангирање. Тоа што не учествуваа Олимписките […]

Избор на уредникот

Како изгледала младата Хали Бери на изборот за мис во 1986-та година?

Хали Бери (46) во 1986-та година учествувала на Изборот за Мис на светот, каде што се натпреваруваше за титулата „најубава девојка“. Пред да стане дел од најпознатите холивудски актери, не […]

Кошарка

Тодор Гечевски се повлекува од репрезентација

Гечевски за весникот „Дневник“ рече дека настапот на предолимписките игри во Каракас за него бил последен во националнит дрес. Гечевски изјави:„Ќе беше одлично како врв на мојата репрезентативна кариера да […]

Останати спортови

ПЕЛЕ: Олимписките игри во Лондон се пример за идните организатори

Легендарната бразилска фудбалска легенда ПЕЛЕ, денес се изјасни дека организаторите на Олимписките игри во Лондон поставија пример и терк, како би требало да изгледаат најголемите и најмасовните спортски случувања на […]

Вести

Еквадор му даде азил на Асанж

Еквадор во четврток го одобри политичкиот азил за основачот на „Викиликс”, Џулијан Асанж, изјави министерот за надворешни работи на оваа земја, Рикардо Патино, јави „Reuters”. Патино рече дека неговата земја верува […]

Избор на уредникот

Сакате да изгледате како Ким Кардашијан? Ви требаат само 84 илјади евра годишно!

Сега познато е колку точно пари се потребни за Ким секојдневно да блеска во најдобро издание. Станува збор за неверојатни 84 илјади евра годишно. Во овој износ не се вклучени […]