Последни вести

Меѓународен фудбал

Работнички доби казна од 30.000 евра и условно за допинг скандалот

Според УЕФА, користењето на стимулансите од страна на играчите на Работнички не било намерно, туку од неинформираност и незнаење, па токму затоа и санкцијата не беше посериозна. На тестовите за […]

Избор на уредникот

Папараците успеаа да ги уловат гакичките на Кармен Електра

Кармен Електра ја направи класичната грешка со непрекрстување на нозете. Доволен е само еден миг за папарацитете да ја искористат ситуацијата. Резултатот од грешката на 40 – годишниот модел може […]

Балкан

Уапсен таткото на Цеца Ражнатовиќ

Слободан Величковиќ, таткото на фолк ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ предизвикал синоќа сообраќајна несреќа. Во инцидентот за среќа нема повредени. Како што пишува магазинот Ало, учесниците во сообраќајната несреќа не можеле […]

Вести

Каспаров е човекојадец?!

  Ова прашање се постави денеска откако светските медиуми известија дека поранешниот светски шампион во шах и денешен опозициски активист во Русија, гризнал полицаец во моментите кога бил приведуван. По […]

Вести

Долгот на Грција се зголеми на 303,5 милијарди евра

Грчкото министерство за финансии објави денеска дека вкупниот долг на централната власт на крајот на јули изнесува 303,5 милијарди евра што значи дека повторно бележи пораст по намалувањето на крајот […]