Последни вести

Автомобилизам

Рено му подари на Папата два папамобила на електричен погон

Францускиот производител на автомобили „Renault“ му подари на папата Бенедикт Шеснаесетти две возила коишто целосно се движат на електричен погон, не ја загадуваат околината и работат тивко, соопшти во четвртокот […]

Балкан

Косово добива ист телефонски код како и Албанија

Косовското собрание со мнозинство гласови усвои резолуција во четвртокот со којашто досегашниот ткн повикувачки телефонски броеви ги замени со повикувачкиот на Албанија. Според оваа резолуција досегашните кодови  + 377, +381 […]

Вработување

Се бара рецепционер

За сите со завршено средно образование кои се: Љубезни, културни, комуникативни и желни да запознаваат нови луѓе нудиме одлична работна позиција…  Аплицирајте за работното место РЕЦЕПЦИОНЕР. https://vrabotuvanje.com/job-advert/recepcioner-/1683

Кошарка

Шек би можел да одигра неколку натпревари во Мексиканската лига

Иако е далеку од било каква спортска и кошаркарска форма, сепак Шек би можел да одогра неколку натпревари во Мексиканската кошаркарска лига, според изјавите на претседателот на тимот Fuerza Regia, […]