Последни вести

Меѓународен фудбал

Видео: Инциденти по мечот Борусија-Шалке

Навивачките групи на обата тима направија инциденти по дербито во Бундес-лигата, натпреварот помеѓу екипите на Борусија Дортмунд и Шалке. Дербито го доби тимот на Шалке 04 со резултат 1-2 на […]

Занимливости

Метеор постар од четири милијарди години го чувале како украс во двор

Речиси 15 килограми тежкиот овален камен не им бил посебно необичен на семејството Луис. Толку им се допаѓал, што го ставиле како украс во градината и пред влезната врата на […]

Балкан

Нацистички поздрав на партиски лидер предизвика скандал во Грција

Употребата на нацистичкиот поздрав на партиски собир во неделата на парламентарната партија Златан зора од страна на нејзиниот генерален секретар предизвика скандал и реакции во соседна Грција. Генералниот секретар на […]

Меѓународен фудбал

Видео: Роналдињо продолжува да ГАЗИ!!!

Роналдињо „Гаучо“ блеска во Бразилскиот шампионат, вистински предводник на екипата на Атлетико Минеиро, две асистенции и играч на натпреварот во дуелот со Флуминенсе што неговиот тим благодарение на неговата прекрасна […]

Видео

Видео: Гробарите пееја „Вие сте мал град во Србија“, Црногорците збеснаа

Натпреварот од АБА лигата помеѓу екипите на Будуќност и Партизан доживеа невиден инцидент, овој натпревар го одбележаа нереди од невидени размери. Започнаа судирите околу тоа кој прв почнал да провоцира, […]

Останати спортови

Амстронг избришан од велосипедизмот

Ленс Амстронг остана без седумте титули освоени на „Tour de France“, одлучи Меѓународната велосипедска унија (UCI). Првиот човек на UCI, Пет Меквејд, оваа одлука, која е донесена врз доказите кои […]