Последни вести

Македонски фудбал

А како би “тактизирале“ нашите читатели за мечот со Хрватска…

  Почитувани наши читатели, спортската редакција на „Пулс24“ би сакала да го види вашиот став за тактиката во однос на претстојниот дуел со Хрватска во Загреб кој е дел од […]

Кошарка

Верни на еден тим

Во НБА лигата останаа осум кошаркари кој би можеле да ја завршат својата кариера во својот тим каде што ја почнале својата НБА кариера. Во НБА лигата Сан Антонио е […]

Автомобилизам

Како да направите Ламборџини за $10.000 долари?

Ван Џијан успеал да направи копија на Ламборџини за $10.000 долари. Негова најголема страст му се автомобилите. Иако тој е фармер успеал да направи копија на Ламборџини од стари делови […]