Последни вести

Меѓународен фудбал

Милијардерот Сорос купи акции во Манчестер јунајтед

Инвеститорот Џорџ Сорос купи акции од Манчестер јунајтед и така стана уште еден милијардер со удел во тој фудбалски клуб.  Според податоците доставени до американската Комисија за харти од вредност, […]

Балкан

S&P го измени долгорочната кредитен рејтинг на Групацијата Триглав од А на А-

Агенцијата за кредитен рејтинг Standard & Poor's (S&P) ја намали долгорочната кредитна способност на Групацијата Триглав, вклучувајќи ја и Заваровалница Триглав и Позаваровалница Триглав Ре, за едно ниво, на „А-“. […]

Автомобилизам

Bugatti ќе смести над 1.000 коњски сили во новиот модел Galibier

  Првиот концепт за авомобилот Bugatii Galibier се појави во 2009 година. Според многумина проктот за производство на овој автомобил веќе беше отпишан. Но, шефот Волфганг Дирхајмер за магазинот Car&Driver […]

Избор на уредникот

Како се протестира во Австралија поради недостаток на тоалети?

Во Австралија 12 демонстранти во знак на протест ги донесоа своите WC школки на плажа, ги наредија една до друга, ги соблекоа панталоните и седнаа врз нив за да го […]

Меѓународен фудбал

Рита Переира е причината за лошата форма на Роналдо?

Португалските медиуми го „уловија“ Кристиано Роналдо во клубот Seven во Алгарве со прекрасната Рита Периера.Познатата португалска ТВ водителка и актерка Рита наводно го воодушеви Кристиано со која фудбалерот го поврзуваат […]