Последни вести

Останати спортови

Форд се повлекува од WRC

  Американскиот производител на автомобили Форд, по завршувањето на сезоната, ќе се повлече од настапите во Светското рели првенство (WRC). Причината за ваквата одлука на Форд е економската криза и […]

Занимливости

Славните ги продаваат своите куќи

Овој период во Холивуд, некако се забележува тренд на продавање на недвижностите на славните личности…веројатно се заситени од нив, а кога имаат можности зашто и да не ги искористат…Доколку некој […]

Останати спортови

Армстронг плаќал за да му носат EPO

  Ленс Армстронг, седумкратен победник на најпрестижната велосипедска трка во светот „Tour de France“, тоне сè подлабоко. Тајлер Хамилтон соопштил нови детали околу тоа, како Армстронг користел допинг. „На Трката […]

Останати спортови

„Сепанг“ ќе му оддаде почит на Симончели

  На трагично загинатиот Марко Симончели, викендов ќе му биде оддадена посебна почит пред почетокот на трката за Големата награда. Симончели, на 23. октомври минатата година, на патеката „Сепанг“, во […]

Занимливости

Баумгартнер најави повлекување

Ден откако влезе во историјата со скокот од височина од 39.044 метри, Австриецот Феликс Баумгартнер, изјави дека нема повеќе да се заминава во соваа опасна работа и најави повлекување. Баумгартнер, […]

Економија

Yahoo му презеде на Google уште еден извршен директор

Американскиот технолошки гигант Yahoo објави во вторникот дека на конкурентот Google му презел уште еден важен челник, наведувајќи дека станува збор за извршниот директор Енрике де Кастро. Де Кастро ќе […]