Последни вести

Балкан

Албанија по милијардите на Мубарак

Египетското државно обвинителство поднесе до судот во Тирана барање да дозволи истрага во врска со наводното перење пари на соборениот египетски претседател Хосни Мубарак, неговото семејство и соработниците во Албанија. […]

Фото

Ина: се започна вака… (ФОТО)

Елена Алехандра Апостолеану, или популарната „Ина“, 28-годишната Романка, на својата официјална фејсбук фан-страна ја објави сликата кога таа започнала со пеење, коментирајќи на сликата „Се започна вака…:)“. Во нејзината биографија […]

Дестинации

Земјата на насмевките-Тајланд

Тајланд е една од најпознатите, најневеројатните и најинтересните дестинации за патување во светот. Тоа е место кое нуди многу од најпознатите туристички атракции од било кој тип.Тајланд е земја со […]

Балкан

Србија нема никакви права за решавање на прашањето на Косово

Косовскиот премиер Хашим Тачи во вторникот во хрватската престолнина Загреб, пред состанокот во среда со српскиот премиер Ивица Дачиќ во Брисел, изјави дека Србија нена ниту морално, ниту политичко, ниту […]

Занимливости

Survivor Truck – за оние кои апокалипсата ја сваќаат озбилно

Зомбите и крајот на светот овозможија одлична комерцијална можност за многу тјунери и продавачите на оружје. Без разлика каква катастрофа ни се заканува, во секој случај би ви било потребо […]