Интересен и необичен вкус: Фаширани шницли со зеленчук…МОРА да се проба!

Фаширани шницли со зеленчук…Потребни состојки:
500гр мелено говедско месо
2 средни компири
2 моркови
2 главици кромид
1 јајце
малку сол и брашно
Начин на подготовка:
Во меленото месо нарендајте го компирот и морковот, додадете го јајцето и посолете, додадете малку исечкан кромид и се добро соединете.
Правете шницли со големина по желба, извалкајте ги во брашно, натапкајте и пржете на врело масло.
Кога ќе се создаде кора намалете ја температурата, превртете ги шницлите и пржете десетина минути на ниска температура.Потребни состојки:
500гр мелено говедско месо
2 средни компири
2 моркови
2 главици кромид

Пронајдете не на следниве мрежи: